Cykloturistyka

SPA & Wellness Hotel Orchidea*** Słowacja, Veľký Meder Okolice

Žitna wyspa (Wyspa Żytnia) - ścieżki rowerowe


  • Słowacja ze względu na zróżnicowanie terenu i charakterystykę regionów jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Entuzjastom sportu zapewnia dobrze oznakowane szlaki, zarówno dla rowerów górskich, jak i szosowych. Trasy zaprowadzą was do wspaniałych miejsc i zakątków w regionie.Tak jak różnorodna jest Słowacja, tak urozmaicone są trasy rowerowe, które się tu krzyżują. Dzięki temu Państwa wycieczki do przyrody lub zabytków będą urozmaicone, interesujące i za każdym razem inne.
  • Dunajskie trasy rowerowe

  • Dunajska trasa rowerowa jest trasą o długości ok.1200 km, wiodącą wzdłuż brzegów Dunaju z niemieckiego DONAUESCHINGEN, przez Austrię i Słowację do węgierskiego Budapesztu. Odcinek z Pasova do Wiedniao długości ok. 327 km, biegnący w Górnej i Dolnej Austrii, jest najstarszym oznaczonym szlakiem rowerowym i należy do najbardziej znanych szlaków w Europie. Na obu brzegach Dunaju czekają olbrzymie zapory wodne, winnice, romantyczne ruiny gotyckich zamków, barokowe klasztory i zamki co sprawia, że wycieczki są idealne dla miłośników historii, zabytków i turystyki rowerowej.
  • Dunajska magistrala rowerowa należy do najbardziej popularnych tras w Europie Środkowej i jest najczęściej uczęszczaną trasą rowerową w Europie. Na Słowacji dunajska trasa rowerowa przekracza granicę Berg - Bratysława. Biegnie wzdłuż Dunaju aż do Petržalki. Za Bratysławą spotkają Państwo głównie rolkarzy, gdyż aż do miejscowości Gabčíkovo jest asfaltowa nawierzchnia. Dunaj rozszerza się tu dzięki Hrušovskiemu zbiornikowi wodnemu – części zapory wodnej Gabčíkovo. Od Bratysławy, po prawe jstronie, trasa przechodzi przez dzielnicę Čunovo wzdłuż ośrodka sportów wodnych.

Dziękujemy za współpracę