Kolarstwo - trasy rowerowe Žitnoostrovské

Dzięki różnorodności terenu i charakterystycznemu charakterowi regionów Słowacja jest idealnym miejscem do jazdy na rowerze. Entuzjaści tego sportu zapewniają dobrze oznakowane trasy dla rowerów górskich, ale także szosowych. Zabiorą Cię do pięknych miejsc i zakątków każdego regionu.

Podobnie jak Słowacja jest zróżnicowana, istnieje również wiele tras rowerowych, które ją przekraczają. Dzięki temu wycieczki po okolicy lub zwiedzanie będą różnorodne, ciekawe i zawsze nowe.

Dunajska ścieżka rowerowa

Jest to jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Europie Środkowej, a także najczęściej uczęszczana trasa rowerowa w Europie. Ścieżka rowerowa Dunaju na Słowację przebiega przez przejście graniczne Berg - Bratysława. Prowadzi wzdłuż tamy Dunaju przez Petržalkę. Za Bratysławą znajdują się głównie łyżwiarze, powierzchnia zapory jest aż do asfaltu Gabčíkovo. Dunaj rozszerza się ze względu na zbiornik Hrušovská - część wodociągu Gabčíkovo. Z Bratysławy po prawej stronie rzeki trasa wiedzie przez Czunowo wzdłuż terenów sportów wodnych.

Dunajska ścieżka rowerowa jest częścią Eurovelo 6, która biegnie od Atlantyku z Saint-Brévin-les-Pins we Francji i łączy się z Dunajską Ścieżką Rowerową w Tuttlingen w Niemczech. Z Tulcea biegnie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego do Konstancy i zwykle biegnie wzdłuż bocznych dróg o małym natężeniu ruchu lub ścieżek rowerowych. Na obu brzegach Dunaju czekają na nas ogromne wodociągi, winnice, romantyczne ruiny gotyckich zamków oraz barokowe klasztory i zamki, dzięki czemu wycieczka jest idealna dla miłośników historii, zabytków i jazdy na rowerze.

Na Słowacji szlak rowerowy Dunaju mija przejście graniczne Berg i może być świetną wskazówką na wakacje na Słowacji. Prowadzi wzdłuż tamy Dunaju w kierunku mostu portowego. Z mostu portowego trasa rowerowa biegnie odpowiednio po obu stronach Dunaju. Wodociągi Gabčíkovo do miejscowości Vojka nad Dunajom po prawej stronie wodociągu Gabčíkovo. Z Gabčíkova trasa prowadzi do Medveďova i Komárna tylko na prawym brzegu Dunaju. Trasa Dunaju biegnie głównie wzdłuż nasypów i specjalnie zbudowanych dróg wzdłuż Dunaju. Nawet jeśli jest to bezpretensjonalne, poruszanie się po nim staje się trudniejsze przy wietrznej pogodzie.

Trasa rowerowa po Dunaju na Słowacji ma 168 km.
Jazda na rowerze może być ciekawą wskazówką na rodzinne wakacje na Słowacji.